شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری
شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری
دسته بندی مطالب
دستاوردهای صنعت برق در سال 98
.

صد سال پیش که برق برای اولین بار در کشور به میان مردم آمد کمتر کسی تصور می کرد که با این سرعت، ضریب نفوذی کامل در زندگی ما پیدا کند. حضور بی‌بدیل برق در زندگی اجتماعی که  حتی سلامتی مردم نیز به وجود نعمت برق پیوند خورده است. حتی در این روزهای گرم، نفس کشیدن هم بدون برق سخت شده است. اما آنچه که به اندازه مزایای برق در جامعه مهم است، دستیابی به یک سطح خودکفایی غرور آفرین است که از همان ابتدای سال های پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، تلاشگران صنعت برق برای دست یابی به آن برنامه ریزی داشته و بی وقفه برای تحقق آن در تلاش بوده‌اند. حال در دولت تدبیر و امید، تلاش مجموعه همکاران بخش برق در مجموعه وزارت نیرو دستاوردهای ارزشمندی را برای سال 1398 رقم زد. 10 دستاورد فناورانه در حوزه برق که برای نخستین بار در کشور در سال گذشته به همت همین جوانان ایرانی به دست آمد و در بسیاری از حوزه ها حیرت جهانیان را از پیشرفت در اوج تحریم های ناوجانمردانه برانگیخت. گزارش این 10 دستاوردهای اولین از سوی رضا ادرکانیان وزیر نیرو به محضر دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران تقدیم شد و ایشان مرقوم داشتند : از مجموعه وزارت نیرو و شخص وزیر برای دستیابی به این دستاوردهای مهم در صنعت برق تقدیر و تشکرمی نمایم.

این تقدیر از سوی عالی ترین مقام اجرایی کشور نقطه نور و امیدی برای تلاشگران صنعت برق کشور بود که توانستند مسئولیت خطیر خدمت رسانی به مردم را در کنار سایر ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به سرانجام شایسته رسانده و در نزد ملت شریف و نجیب ایران زمین سرافراز باشند. از جمله این دستاوردهای 10 گانه مهم می توان به تک‌رقمی شدن تلفات شبکه توزیع نیروی برق کشور و همچنین تقلیل رشد اوج توان مصرفی برای کشور به یک درصد در سال 98 که یک پروژه ملی و بزرگ وسعت ایران اسلامی بود نام برد و از مزایای آن یکان یکان مردم ایران بهره مند شدند .

از جمله دستاوردهای صنعت برق در استان چهارمحال وبختیاری نیز در سال 98 می توان به تک‌رقمی شدن تلفات شبکه توزیع نیروی برق استان(8.67 ) ، کاهش خاموشی ها و در پی آن کاهش نرخ انرژی توزیع نشده ، برق رسانی به 6 روستای دور افتاده ، افزایش درصد نصب کنتور های دیجیتالی ، صرفه جویی 62 مگاواتی مصرف برق در سال 98 در سطح استان و... اشاره کرد.

 از جنبه های مهم و با اهمیت دست یابی به این سطح از فناوری در بخش برق این است که چرخه تولید، انتقال و توزیع برق از فرایند پیچیده و توأم با فناوری های پیشرفته  برخوردار است و در برخی حوزه ها فقط چند کشور به دنبال انحصارفناوری آن بوده‌اند اما جوانان صنعت برق در شرکت توانیر و مجموعه های مدیریت شبکه ، برق های منطقه ای و شرکت های توزیع  با اتکا به ظرفیت‌های ارزشمند محققان و متخصصان داخلی برای رفع وابستگی آن تلاش کرده‌اند و این پروژه های مهم را به سرانجام رساندند به گونه‌ای که با وجود تحریم های بسیار ناجوانمردانه به خصوص در حوزه فناوری‌های پیشرفته و انحصاری صنعت برق، لحظه‌ای نبض برق متوقف نبوده وهمه مردم به اهمیت برق مستمر و پایدار اذعان دارند.

و حال در آغازین روزهای دوران اوج مصرف برق در تابستان 99 ، صنعت برقی که پیوسته و بی وقفه برای اعتلای این صنعت و خدمت رسانی به مردم عزیز در تلاش و تکاپو بوده است ازمردم عزیز فقط یک تقاضا دارد ، همدلی و همراهی برای استفاده بهینه از نعمت برق تا همگان در سراسر ایران از آن بهره مند باشند.

از هم استانی های عزیز نیز می خواهیم با پیوستن به کمپین # هر خانه - یک نیروگاه# ومدیریت مصرف برق بویژه در ساعات اوج بار (روز 17-13) (شب 23-19) جایگاه خوش مصرف ترین مشترکین برق کشور را برای استان رقم بزنند.

تاریخ:
1399/04/01
تعداد بازدید:
83
منبع:
سال 1398، سال رونق تولید
آدرس: شهرکرد ، بلوارشریعتی  ، تقاطع خیابان فردوسی
تلفن خانه:   3- 32254740  نمابر: 32228476
تلفن گویا: شماره 121 جهت انجام خدمات غیرحضوری
پست الکترونیک:   info(at)chb-edc.ir
ساعات کار شرکت : همه روزه بجز روزهای تعطیل
شنبه تا چهارشنبه : از ساعت 7:15 الی 14:15
روزهای پنج شنبه : ازساعت 7:15 الی 13:15
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری می باشد.
Powered by DorsaPortal